Vaheta enda kosmeetika loodusliku vastu juba täna!

posted in: Blogi | 0
“Looduskosmeetika on mingi umbluu, see ei toimi ju!”, ” Looduskosmeetika on nii kallis, minu rahakott seda küll ei kannata!”, ” Inimesed juba aastakümneid tarbinud tavakosmeetikat, midagi pole ju juhtunud?”

Kas tuleb tuttav ette?

Õnneks on inimeste teadlikkus kosmeetika koostisosade mõjust viimaste aastatega hüppeliselt kasvanud. Kahjuks aga peamiselt seetõttu, et keemiliste koostisainetega kosmeetika kasutamise tagajärjel on paljudel inimestel muutunud nahk tundlikuks ja üha rohkem tekib sellest allergilisi reaktsioone.

Samuti on rohkem hakatud jälgima tooteid, mida kasutatakse rasedusperioodil ja väikelapse nahal, sest kõik mida me oma nahale määrime, imendub organismi ning keemiliselt või sünteetiliselt toodetud koostisosad hakkavad organismi loomulikku tasakaalu häirima.

Põhjuseid looduskosmeetikale üle minemiseks on palju, toome välja nendest peamised ja kummutame sellega kaasaskäivaid müüte:

 

1. Millest alustada?

 

Kui sa pole varem looduskosmeetikaga kokku puutunud, siis alusta deodorandi väljavahetamisega loodusliku vastu.

Higistamine on tervislik ja naturaalne viis väljutada kehast mürke ja reguleerida kehatemperatuuri. See on keha normaalne jahutus, mistõttu ei tohi higistamist blokeerida, sest toksiinid peavad kehast välja saama!

Tavadeodorantide efekt on paraku just vastupidine – nad sulevad higinäärmed, et kaenlaaluseid kuivana hoida. See on aga eriti ebatervislik ja ohtlik, sest just nii saavad alguse erinevad haigused.

Me kasutame deodoranti vähemalt kord päevas ning määrime seda eriti õrnale kehaosale – kaenla alla. Seal on nahk väga hell, eriti pärast raseerimist, kui tera on tekitanud nahale vigastusi. Kui sinna peale määrida lisaks kemikaale, siis leiaved need tänu mikrohaavadele veel kiiremini tee vereringesse.

Leia endale sobiv deodorant Sinu Looduskosmeetika e-poest!

Loe looduslikest deodorantidest lähemalt meie blogist!

 

2. Nahk on inimkeha suurim organ – vali endale mürgivabad kehahooldustooted!

Kõik mida me oma nahale määrime, imendub meie organismi. Keskmine naine kasutab umbes 12 erinevat ilutoodet päevas, mõnikord üht toodet isegi kaks korda päevas. Kui need tooted sisaldavad keemiliselt ja sünteetiliselt töödeldud aineid, siis need samad kunstlikud koostisosad imenduvad nahalt meie kehasse ja hakkavad mõjutama kogu meie organismi tasakaalu. On leitud, et mitte organiilist kosmeetikat kasutades on paljude inimeste nahk muutunud tundlikumaks ning nende samade toodete kasutamise tagajärjel on tekkinud ka tõsisemaid haigusi.

Looduskosmeetika sobib igat tüüpi nahale – kuivale, rasusele, kombineeritud, tundlikule, normaalsele ja küpsele nahale. Eriti oluline on kasutada orgaanilist kosmeetikat allergikutel ja väga tundliku nahaga inimestel, sh ka nendel, kellel esineb nahaprobleeme (ekseem, akne jm), rasedatel ning väikelastel.

Looduslikud pesemisvahendid leiad siit ja kehaniisutajad siit!

 

3. Looduslik juuksehooldus ei kuivata juukseid!

Tavašampoonid sisaldavad silikoone, mis on eriti kahjulikud, sest silikooniga ümbritsetud juuksekarv ei saa õhust endasse niiskust siduda. Seesmiselt muutub juuksekarv kuivaks ja hapraks. Väliselt on silikoonikiht meeldivalt libe ja tekib illusioon siidpehmetest juustest.

Minnes üle looduslikule šampoonile petlikku silikoonikihti ei teki ning mitme pesu järel hakkab vana silikoonikiht maha kuluma. Juuksed hakkavad taas hingama nin taastavad võime siduda õhust niiskust. Pikapeale muutuvad nad järjest tugevamaks.

Leia endale sobiv šampoon, palsam või muu keemiavaba juuksehooldustoode Sinu Looduskosmeetika e-poest!

 

4. Mineraalkosmeetika vs tavakosmeetika.

 

Kui tavakosmeetika sisaldab parabeene, keemilisi värv- ning lõhnaaaineid, siis mineraalkosmeetika koosneb mineraalidest, mis ei tekita komedoone ega ummista poore, mistõttu võib teha lausa imet aknelise nahaga! Sel on põletikuvastased omadused, mis aitavad probleemsetel piirkondadel ärritust hoopiski taandada.

Mineraalkosmeetikat võib kasutada erinevate nahahaigustega (nt rosaatsea, kuperoosa, aknelisel ja allergilisel nahal), sest tooted on antibakteriaalsed ja aitavad rahustada stressis nahka.

Leia sobivad dekoratiivkosmeetikatooted brändidelt Lily Lolo, Couleur Caramel, Dr. Hauschka, Benecos!

 

5. Looduslikud intiimhügieenitooted

Tavapoest ostetud sidemed koosnevad tehislikest materjalidest nagu viskoos ja keemiliselt töödeldud tselluloos, kuhu on juurde lisatud kunstlikud lõhnaained, valgendajad ja muud naftakeemia saadused. Lisaks plastikule leiab sidemetest ja tampoonidest kloori, imamisgeele, üleliigseid pestitsiide (putuka- ja umbrohutõrjeained), mida kasutatakse puuvilla kasvatusel ja teisi sünteetilisi aineid.

Tavapäraselt kasutatakse hügieenisidemete ja tampoonide valgendamiseks kloori, mille kõrvalproduktina tekib dioksiin. See on vähkitekitavate omadustega mürgine aine, mis võib kahjustada reproduktiivorganeid ja immuunsüsteemi ning seda seostatakse ka endometrioosi tekkega. Tampoonide tuuma moodustab enamasti kõrge imavusega tehiskiud viskoos. Viskoosi algmaterjaliks on küll tselluloos ehk puit, ent sedagi töödeldakse keemiliselt erinevate hapetega. Lisame neile veel sünteetilised lõhnaained, polümeersed absorbendid ehk vedelikke imavad ained ja muud naftakeemiasaadused ning saame komplekti, mida tegelikult oma õrneima piirkonna ligi kuidagi lubada ei tahaks.

Vaata videot intiimhügieenitoodete ohust keskkonnale SIIT!

Meie e-poest leiad biolagunevad ja keemiavabad intiimhügieenitooted!

 

6. Kodupuhastusvahendid, mis on ohutud sinu perele.

Kodukeemia, nagu nimigi ütleb, sisaldab palju tõsiselt ohtlikke keemilisi aineid, mis kahjustavad tervist. Samuti jõuavad need läbi kanalisatsiooni meie põhjavette, mille kaudu satuvad need omakorda jälle meie toidulauale. Keemilised vahendid muudavad naha kuivaks, tekitavad allergiaid ja lööbeid. Kummikindad ei takista kahjulike ainete sissehingamist ning tihtilugu võivad need sattuda ka silma või suhu. Eriti kahjulikult mõjub see lastele ja lemmikloomadele.

Tegelikult pole kodu puhastamiseks ja desinfitseerimiseks vaja keemilisi aineid, pinnad saab puhtaks looduslike vahenditega. Meie e-poes leiate ohutud kodupuhastusvahendid brändidelt nagu Sonett, Attitude, Etamine dy Lys ning Dr. Bronner’si multifunktsionaalsed seebid.

 

7. Looduskosmeetika rasedatele

Meilt on tihti küsitud teatud toodete kohta, kas neid võivad kasutada ka rasedad. Jah, kõiki meie poes müüdavaid tooteid võivad kasutada ka rasedad! Oleme väga hoolikalt jälginud, milliseid tooteid me enda sortimenti võtame, et need oleksid võimalikult puhta koostisega ning nendes ei leidu midagi, mis võiks olla rasedatele kahjulik.

Laste nahk on nagu svamm, mis on täis tillukesi miljoneid poore ning läbi nende imendub kogu keemia, millega laps kokku puutub. Eriti ohtlik on tavakosmeetika beebidele, sest aju keemiliste ainete eest kaitsev barjäär kujuneb välja alles kuue kuu vanuses. Laste nahk on 30% õhem kui täiskasvanul ning imeb endasse seetõttu ka rohkem kemikaale.

Leia sobivad toodete tulevastele emadele!

 

8. Looduskosmeetika on keskkonnasäästlik.

Nagu kodukeemias olevad kemikaalid jõuavad läbi põhjavee meie toidulauale, on sama lugu ka mürgiste ainetega kosmeetikatoodetes. Samuti reostavad meie keskkonda ka kosmeetikatoodete pakendid, vatitikud, intiimhügieenitooted ning vatipadjakesed.

Enamus meie poes müüdavad pakendid on biolagunevad või valmistatud juba ümbertöödeldud plastikust. Meie poes on 2 brändi, kes on alustanud pakendite tagasikorjamisega – TILK! korjab pakendid kokku, et saaks need uuesti kreemidega täita ning Berrichi saadab enda kasutatud pakendid ettevõttesse Neularis (Plastrex Europe), kes toodab plastijäätmetest terassilaudu. Loodame, et sellised aktsioonid inspireerivad lähitulevikus ka teisi tootjaid. Seniks aga võib meie poodi tagasi tuua kõik meilt ostetud tühjaks saanud pakendid, mille suuname edasi vastavatesse ümbertöötluspunktidesse.

 

9. Cruelty Free ehk julmusevaba kosmeetika.

 

Meie poest tooteid tellides võid kindel olla, et ühtki looma pole piinatud selleks, et sina saaksid end hästi tunda ja ilus välja näha!

Loe loomkatsetest lähemalt meie blogist!

 

10. Kuidas looduskosmeetika siiski toimib?

Nahk on tark, ta suudab end ise toitainetega varustada, uueneda ja tasakaalu saavutada. Looduskosmeetika ei pea naha eest tööd ära tegema, vaid naha loomulikku talitlust ja tervist toetama. Kõik kvaliteetsed looduskosmeetikatooted sisaldavad ravimtaimede tõmmiseid ja õlisid, mis valitakse lähtuvalt koostisosade koostoimest.

Kui nahk on näiteks liiga rasune, siis õigesti valitud ravimtaimi ja taimeõlisid sisaldavaid tooteid kasutades saab nahk signaali, et rasu pole vaja enam nii palju toota. Naha normaalne tasakaal, selle terve ja särav olek taastuvad. Samuti on kvaliteetne looduskosmeetika valmistatud nii, et see sisaldab ainult nahale vajalikke toitaineid ning naha- ja keskkonnasõbralikke koostisaineid. Ka tooraine kasvatusmeetod ja tootmisprotsess ei tohi keskkonda kahjustada. Kvaliteetse looduskosmeetika tooraine pärineb mahepõllumajandusest.

Looduskosmeetika ei sisalda sünteetilisi ega ka keemilisi lisaaineid, sh parabeeni, silikooni, petrooleumvaha ja teisi kunstlikke kemikaale. Kõik taimed ning nendest saadavad mahlad ja õlid on kasvatatud mahepõllumajanduslikult ehk ilma keemiliste väetiste ja kahjulike sünteetiliste komponentideta.

Tavakosmeetikat ilma kemikaalideta ei eksisteeri – põhiliselt sisaldavad need näiteks parabeene ning ftalaate, mida kasutatakse kõige rohkem. Mõlemat neist seostatakse vähiohu suurenemisega, allergiatega ning ftalaate ka hormoonsüsteemi häiretega.

Tavakosmeetikas kasutusel olevad mineraalõlid (näiteks kõik tavapoe beebiõlid on mineraalõli baasil ning sildil nimetatud kakaovõi on tihti vaid väikeses koguses juures!) on odavad, seetõttu laialdaselt kasutusel ning tekitavad nahale kileja kihi jättes seetõttu niisutatud mulje. Tegelikult on nahale kui kilekott peale tõmmatud, mis tekitab mitmeid nahaprobleeme, allergiat, ummistunud poore jne. Looduskosmeetika naturaalsed ained niisutavad päriselt nahka ning jätavad naha hooldatuks.

 

11. Sertifikaadid aitavad leida üles päriselt keemiavaba kosmeetika.

Kui vaadata poe riiulitel ilutooteid, siis leiame sealt mitmeid, millele on peale märgitud orgaaniline, öko, looduslik vms, paraku aga süvenedes nende koostisosade nimekirja, leiame sealt näiteks kunstlikke lõhna- ja värvaineid, sünteetilisi polümeere, silikoone ja petrooleume ning võib-olla vaid mõne vähese taimeekstrakti, millest piisab tootjale, et nimetada seda toodet looduslikuks.

Seetõttu oleme välismaalt enda tootevalikusse võtnud ainult ökosertifikaadiga brände, et olla kindel nende koostisosade kvaliteedis. Kodumaiste brändide puhul pole me seda piiranguks seadnud, sest sertifikaadi saamiseks tuleb läbida pikk bürokraatlik aja- ja rahakulutukas tee, mida väiksed Eesti brändid endale kohe lubada ei saa.

Loe sertifikaatidest lähemalt siit!


Sinu Looduskosmeetika esinduspood asub Balti Jaama turuhoone 2. korrusel ja on avatud E-L 9-19, P 9-17!

Hoia meie tegemistel ja sooduspakkumiste silm peal Facebookis ja Instagramis!

www.sinulooduskosmeetika.ee

Leave a Reply