Miks peab deodorant olema loodusliku koostisega?

posted in: Blogi | 0
Weleda tsitruse 24h roll-on deodorant. NATRUE sertifikaadiga.

Miks peab deodorant olema loodusliku koostisega?

Higistamine on tervislik ja naturaalne viis väljutada kehast mürke ja reguleerida kehatemperatuuri. See on keha normaalne jahutus, mistõttu ei tohi higistamist blokeerida, sest toksiinid peavad kehast välja saama!

Tavadeodorantide efekt on paraku just vastupidine – nad sulevad higinäärmed, et kaenlaaluseid kuivana hoida. See on aga eriti ebatervislik ja ohtlik, sest just nii saavad alguse erinevad haigused.

Me kasutame deodoranti vähemalt kord päevas ning määrime seda eriti õrnale kehaosale – kaenla alla. Seal on nahk väga hell, eriti pärast raseerimist, kui tera on tekitanud nahale vigastusi. Kui sinna peale määrida lisaks kemikaale, siis leiavad need tänu mikrohaavadele veel kiiremini tee vereringesse.

Looduslikud deodorandid ei blokeeri higistamist, nende eesmärk on neutraliseerida higi lõhna ning toimida antibakteriaalselt.

 

 

 

Kodumaise Kokose ökodeodorandid

Tavadeodorantides sisalduvad peamiselt järgmised mürkained:

Alumiinium – kõige tavalisem deodorantides esinev koostisaine, mis ummistab higinäärmeid, et pidurdada higistamist.  Seda raskemetalli leidub paljudes deodorantides ning  seda kasutatakse ka paljudes “looduslikes” deodorantides koostisosa nimetusega “alum”. Alumiiniumit seostatakse rinna- ja eesnäärmevähi tekkega ja Alzheimer tõvega (AT). Kindlasti tuleks hoiduda sellistest deodorantidest, mille koostises on sõna alumiinium, alum, alumiinium klorohüdraat, alumiiniumtsirkoonium tetraklorohüdrex glütsiin!

 

 

Talk – lisatakse deodoranti, sest ta imab higi. Talk võib aga sisaldada asbesti, mis tekitab erinevaid haigusi, näiteks kopsuvähki.

 

Nuud revolutsiooniline deodorant

Triklosaan – tapab baktereid, kuid segab immuunsüsteemi loomulikku toimimist ja põhjustab superbakterite teket. Superbakterite all mõeldakse baktereid, mis ei allu antibiootikumidele. Superbakter pole arstiteaduslik termin, vaid populaarteaduslik väljend, mille all mõeldakse ravimiresistentseid baktereid ehk baktereid, mis avaldavad vastupanu ega allu ravimitele.

Triklosaani kasutatakse peamiselt ebameeldiva lõhna blokeerimiseks, seenhaigusevastaste ning antibakteriaalsete omaduste tõttu. Ameerikas on triklosaan Toidu- ja Ravimiameti poolt klassifitseeritud kui PESTITSIID ja USA Keskkonnakaitse Agentuur on tunnistanud seda kui võimalikku kantserogeeni. Triklosaan läbib kergesti rakumembraani ning koguneb keharasvadesse. 2008 aasta uuring juveniilsetel isasrottidel näitas, et kokkupuutel triklosaaniga mõjutab oluliselt kilpnäärme hormoonide kontsentratsiooni.

 

BHT ehk Butylated Hydroxytoluene – on keemiline säilitusaine, mis on ohtlik nii keskkonnale kui ka inimorganismile. Organismi sattudes on BHT äärmiselt mürgine – võib tekitada allergiat, ekseeme, astmat, kesknärvisüsteemihäireid ja muidu tüsistusi. Näiteks Jaapanis on üldse keelatud seda ainet kasutada!

 

Propüleenglükool – kasutatakse oma siidise konsistantsi tõttu “pehmendajana” ning selleks, et deodorant ära ei kuivaks. Tegelikult on see lihtsalt odav moodus teha toode paremini pealemääritavaks. See naftapõhine aine võib aga ärritada nahka, kahjustada südant ja maksa ning tekitada kesknärvisüsteemi häireid.

 

Parabeenid – kasutatakse samuti säilitusainena paljudes kosmeetikatoodetes, kuid tegelikult on see üks ohtlikum sünteetiline koostisosa, mis käitub kehas kui estrogeen, mis segab hormonaalset tasakaalu ning tekitab otseselt rinna- ja eesnäärmevähki.

 

Erinevad lõhnained – lisatakse loomulikult ebameeldiva lõhna varjamiseks, kuid sisaldavad keskmiselt üle 14 keemilise aine, mida üldiselt toote sildile kirjutatud ei ole. Kui deodorandil on koostisosade nimekirjas lihtsalt lõhnaaine, siis te ei saa kunagi kindel olla, mis seal tegelikult sees on. Isegi loodusliku lõhnaga aroomid võivad olla hoopis midagi muud, sest teatud lõhna saavutamiseks kasutatakse ca 3100 keemilise elemendi segu. Nende elementide hulgas on ka neid aineid, mida seostatakse hormonaalhäirete ning allergiatega.

 

Ftalaadid – neid lisatakse deodorandile selleks, et seda võimalikult ühtlaselt nahale kanda, sest need aitavad kaasa teiste abiainete lahustumisele, millega kaasneb parem toote konsistents. Ftalaadid võivad aga kahjustada hormoonsüsteemi, põhjustada sünnidefekte ja tekitada allergilisi haigusi. Ftalaate kasutatakse kosmeetikas, sünteetilistes lõhnaainetes, kehahooldus- ja meditsiinitoodetes. Ftalaate seostatakse erinevate terviseprobleemidega. Ftalaate on seostatud väga paljude terviseprobleemidega. Viljakas eas naiste veres ja uriinis leitud kõrget ftalaatide taset on seostatud kõrgema sünnidefektide riskiga. Arvatavalt häirivad ftalaadid hormooniretseptorite tööd ja suurendavad rakkude muteerumise tõenäosust.

 

Oleme enda e-poodi kokku kogunud hulga erinevaid puhtaid deodorante, aga kuidas leida endale see õige? Sellele me kindlat vastust anda ei saa, sest kõigi kehad on erinevad ja deodorant, mis sobib su sõbrannale, ei pruugi nii hästi sobida sulle endale. Õige vastuse saad proovimise teel. Kui esimene ostetud looduslik deodorant täielikult higilõhna ära ei hoia, siis ära kiirusta tagasi tavadeodorandi juurde, vaid ole kannatlik ja proovi järgmist. Su keha on peab harjuma looduslike koostisosadega, anna talle aega! Samas ei tohi lasta kehal liiga mugavaks minna ühe deodorandiga, seetõttu soovitame endale varuda 2 erinevat, mida iga paari nädala tagant omavahel vahetada. Kuula enda keha ja anna talle, mida ta küsib!

 

Kuidas olla kindel, et sinu deodorant on 100% looduslik? Toote peale kirjutatud INCI keeruliste nimedega koostisosad ei ütle võhikule midagi. Google on abiks, aga ka sealne info võib kohati olla eksitav. Siin on sulle üks lehekülg, mis aitab saada ülevaadet: https://www.biodizionario.it/

Trüki sisse deodorandi peal olevad koostisosad ning vaata, mis värvi punktikestega programm koostisosi hindab.

Kui su kosmeetikatoodetel on peal ECOCERT või NATRUE sertifikaat, siis pole vaja rohkem vaja otsida – võid kindel olla, et kõik koostisosad on puhtad. Tundmatuid märke, mida inimeste eksitamiseks toodetele peale pannakse, võib leida lõpmatuseni, aga need 2 sertifikaati on kõige karmimate tingimustega.

Ära usalda tooteid, mille peale on märgitud, et see on kuni 99% looduslik, sest ka see 1% võib olla kõige ohtlikum keemiline naftast saadud aine, mis nullib kogu ülejäänud looduslike koostisosade mõju ning ohustada tervist!

Vali enda keha parim!

 

Vaata meie looduslike deodorantide valikut: https://sinulooduskosmeetika.ee/tooted/kehale/kehahooldus-2/looduslikud-deodorandid/

 

Kasutatud allikad:

http://www.naturalcosmeticnews.com/toxic-products/dangerous-chemicals-in-deodorant-antiperspirant-a-detailed-review-of-the-chemicals-research-avoidance-tips/

 

Leave a Reply