Milline on Sinu nahatüüp?

posted in: Blogi | 0

 

Selleks, et oma naha eest parimat hoolt kanda, tuleb esmalt kindlaks teha, milline on Sinu nahatüüp. Oleme jaotanud nahatüübid 4 erinevasse gruppi – normaalne, kuiv, rasune ja kombineeritud nahatüüp ning toonud iga nahatüübi juurde soovitusi, milliseid nahahooldusvahendeid kasutada.

NORMAALNE NAHATÜÜP

Me kõik sooviksime endale normaalset nahka, kuid paraku on just see nahatüüp väga haruldane. Normaalne nahk on sile, pehme ja nahapoorid on vähenähtavad. Selline nahk peab hästi vastu välistele ärritavatele teguritele (õhusaastele, päikesele, külmale jne). Normaalsel nahatüübil on naha rasu- ja niiskuse tase õiges tasakaalus. Naha hooldamiseks soovitame kasutada õrnatoimelisi ja kaitsvaid tooteid, millega saab kõige paremini säilitada naha tasakaalu.

 

KUIV NAHATÜÜP

Kuiv nahk on õhuke, kare, nahapoorid on väikesed ja tundlik väliste ärritajate suhtes. Kuiv nahk ei suuda siduda vajalikul määral niiskust ning rasuerituse tase on väga madal. Noorel nahal võib kuiv nahk tunduda silmale kaunis, kuna siin ei ole näha punetusi, vistrikke ja muid nahaärritusi, kuid kuiv nahatüüp kipub kiiremini vananema ja juba varases eas võib märgata peeneid kortse peamiselt silmade ning suu ümbruses. Selleks, et vältida enneaegset vananemist, tuleb naha hooldusele pöörata erilist tähelepanu. Kuiva nahka tuleb kaitsta päikese, tuule ja suure külma eest. Kuiva nahatüübi hooldamiseks soovitame kasutada niisutavate ja kaitsvate omadustega tooteid. Kindlasti tuleb vältida nahka koormavaid ja kuivatavaid tooteid, sh kõiki alkoholisisaldusega tooteid. Samuti ei tohiks kuival nahal kasutada liiga suurte teradega koorivaid kreeme.

 

RASUNE NAHATÜÜP

Rasune nahk on läikiv, kuna rasueritus on väga kõrge. Nahk on kahvatu, nahapoorid on nähtavad ja tihti ummistunud, samuti võib esineda vistrikke nii näol kui ka dekolteel ja seljal. Rasuse naha korral on kõige olulisem takistada pooride ummistumist ja rasueritus normaliseerida. Soovitame kasutada nahapoore ahendavaid maske, näiteks savimaske, läikimist takistavaid tooteid ja kerget niisutavat kreemi. Oluline on meeles pidada, et liigselt nahka kuivatavate toodete kasutamisel võib nahapind kuivada ning see võib omakorda kutsuda esile veel suurema rasuerituse.

 

KOMBINEERITUD NAHATÜÜP

Kombineeritud nahatüüp on üks kõige levinuimaid nahatüüpe. Kombineeritud näonahal tekib tavaliselt rasune T-tsoon (otsmik, nina ja lõug) ning silmade, suu ja ninaümbruses on kuiv või normaalne nahk. Rasuses piirkonnas võib esineda rohkem ebapuhtusi ja vistrikke, samal ajal kui kuivemates piirkondades on nahk puhas. Kombineeritud nahatüübil on otsmikul, ninal ja lõual nähtavad poorid ning läikiv ja elastne nahk. Ning põsed ja silmaümbrus on kuiv ja nendes piirkondades võib nahk tundlik olla. Kombineeritud naha hooldamisel tuleb kindlasti vältida alkoholisisaldusega näohooldustooteid. Rasustes piirkondades sobib kasutada õrnalt niisutavaid kreeme, mis matistavad rasust nahka ning kuivemates piirkondades kuivale nahale mõeldud niisutavaid kreeme. Kombineeritud nahal on kõige olulisem saavutada tasakaal, selleks soovitame tooteid, mis sisaldavad alfa-hüdroksühappeid (puuvilja- ehk AHA-happeid) või retinooli. Need aktiivained töötavad kui tasakaalustajad ja nende koostisosadega näohooldustooteid võib kasutada üle kogu näo. AHA-happed ja retinoolid muudavad naha vastuvõtlikumaks päikesekahjustustele, ning selletõttu tuleb kindlasti täiendavalt kasutada päikeseblokaatorit.

Leave a Reply