Bakuchiol – looduslik ja vegan alternatiiv retinoolile

posted in: Nahahooldus | 0

Selles postituses saad teada, mis on ilumaailma kõige värskem superstaar Bakuchiol, mis on selle toime ning kes ja millal Bakuchioli kasutama peaks.

Mis on Bakuchiol?

Bakuchiol on üks viimase aja kõige innovaatilisem koostisosa looduskosmeetikas, mis vallutab kiirelt ilumaailma. Bakuchiol on saadud Psoralea corylifolia ehk babchi taime seemnetest ning see on taimne ja 100% looduslik alternatiiv armastatud ja kiidetud retinoolile.

Seda looduslikku koostisosa kasutatakse nahahoolduses tänu oma mitmetele kasulikele omadustele – Bakuchiol on tuntud oma antioksüdantsete, põletikuvastaste ja antibakteriaalsete omaduste poolest, mis muudab selle sobivaks kõikide erinevate nahatüüpide jaoks.
Varasemalt kasutati Bakuchioli usinalt Hiina meditsiinis ja Ayurveedas, aga viimastel aastatel on selle koostisosa kohta tehtud mitmeid uuringuid ning avastatud, et Bakuchioli paiksel kasutamisel on suurepärane vananemist ennetav ning aknevastane toime.

Mis on Bakuchioli peamised toimed meie nahale?

* Vananemisvastane toime: Bakuchiol aitab vähendada kortsude ja peente joonte teket, stimuleerides kollageeni tootmist. See parandab naha elastsust ja vähendab vananemise märke.

* Nahatooni ühtlustamine: Bakuchiol aitab vähendada hüperpigmentatsiooni ja tumedate plekkide teket näonahal, parandades naha tooni ja tekstuuri.

* Nahka kaitsvad omadused: Bakuchiolil on antioksüdantsed omadused, mis aitavad kaitsta nahka keskkonna kahjulike mõjude eest ja vähendada oksüdatiivse stressi kahjustusi.

* Sobib suurepäraselt aknega võitlemiseks ja ka rasuse naha korral: Bakuchiolil on põletikuvastased ja antibakteriaalsed omadused, mis aitavad võidelda akne ja rasuse naha vastu, vähendades põletikku ja punetust. Bakuchiol seerumit kasutades väheneb komedoonide teke juba 2 nädala möödudes.

* Sobib ka tundlikule nahale: Erinevalt retinoolist on bakuchiol õrnem ja vähem ärritav, mistõttu sobib see palju paremini tundlikule nahale.

 

Bakuchiol vs. Retinool

* Bakuchiol on õrn ning ei ärrita nahka. Retinool võib õrnemat ning tundlikumat nahka ärritada. Bakuchiol on sobilik ka nahaärrituste leevendamiseks.

* Retinool reageerib UV-kiirgusega, mistõttu peaks seda kasutama vaid õhtuti enne magamaminekut. Bakuchioli on ohutu ka hommikuti kasutada, sest see ei ole päikesekiirguse suhtes tundlik.

* Bakuchiol on 100% vegan. Retinooli puhul tuleks jälgida vegan- märgistusi, sest kõik retinoidid ei ole vegan.

* Bakuchiol on looduslik koostisosa.

 

Bakuchioli kasutamine

Kui sa ei ole varem Bakuchioli kasutanud, võib esimestel päevadel tekkida näonahale tavapärasest rohkem vistrikke. Sellest ei tasu ära ehmuda – see tähendab, et nahk puhastub ning see on täiesti tavapärane protsess.

Bakuchiol seerumit võib kasutada nii hommikul kui õhtul, kuid kuna see võib veidi suurendada naha tundlikkust päikesevalguse suhtes, on soovitatav kasutada päikesekaitsefaktoriga tooteid. Meie poest leiad looduslikud päikesekaitsevahendid, mis kaitsevad nahka ohtliku päikesekiirguse eest – ning seda ohutult!

Kanna Bakuchioli puhastatud ja toniseeritud näonahale. Kuna bakuchiol on õrnem kui retinool, võib see võtta veidi kauem aega, et saavutada nähtavaid tulemusi. Oluline on olla kannatlik ja järjepidev Bakuchioli kasutamisel.

 

Bakuchioli sisaldavad tooted meie e-poes:

Oma Care Bakuchiol seerum
Oma Care Bakuchiol seerum
Evolve Bio-retinol ja C-booster seerum
Evolve Bio-retinol ja C-booster seerum
Clochee pinguldav eliksiir
Clochee pinguldav eliksiir
Clochee kirgastav kontsentraat
Clochee kirgastav kontsentraat

Leave a Reply