Kuidas kasutada Gua Sha kivi enda ilurutiinis

posted in: Blogi, Nahahooldus | 0

Gua Sha näomassaaž: Kuidas Kasutada Gua Sha Kivi enda Ilurutiinis

Gua Sha on iidne Hiina tervisepraktika, mis on viimastel aastatel tõusnud populaarsuse tippu kogu maailmas. Gua sha näomassaaž pärineb traditsioonilisest Hiina meditsiinist ja seda peetakse tervendavaks alternatiivteraapiaks. Selle tõttu on gua sha kivi muutunud üheks olulisemaks vahendiks nii professionaalide kui ka iluhuviliste seas. Kuid mis see gua sha täpsemalt on ja kuidas seda õigesti kasutada? Selgitame lähemalt!


Mis on Gua Sha?

Gua Sha pärineb traditsioonilisest Hiina meditsiinist ja see tähendab otse tõlgituna “haigust välja kraapima”. Praktikas kasutatakse spetsiaalset kivi või tööriista, et masseerida ja “kraapida” nahka. See protsess stimuleerib vereringet ja lümfisüsteemi, aidates vähendada turset, parandada naha elastsust ning vähendada kortse.


Gua Sha Kivi: Mis See On?

Gua sha kivi on spetsiaalne tööriist, mis on tavaliselt valmistatud poolvääriskivist nagu näiteks roosa kvarts või jadeiit. Vääriskivid on tuntud oma tervendavate energeetiliste omaduste poolest ja igal kivil on oma energia. Kõik meie gua sha kivid on 100% looduslikud ning ei sisalda ohtlikke lisaaineid. Need on naturaalsed ning valmistatud käsitööna, mistõttu on igal kivil oma ainulaadne kuju, muster ning suurus. Täpselt kahte identset gua shad ei ole, mis muudab iga kivi veel erilisemaks.
Gua sha kivil on siledad servad, mis sobivad ideaalselt naha vastu hõõrumiseks ja masseerimiseks. Kivi kuju on oluline, sest see võimaldab seda kasutada erinevatel näo osadel.


Gua Sha Kasutamine: Samm-sammult Juhend

Siin on lihtne samm-sammult juhend, kuidas kasutada gua sha kivi tõhusa näomassaaži jaoks:

  1. Alusta puhta ja niisutatud nahaga. Võid kasutada ka näoõli, mis aitab kivil paremini üle naha libiseda.
  2. Hoia kivi kerge nurga all, mitte otse naha vastas. See aitab vältida liigset hõõrdumist ja survet.
  3. Alusta alati massaaži lõuast ja liigu ülespoole. Masseeri oma nägu ja kaela õrnade ülespoole suunatud liigutustega.
  4. Kasuta kivi lamedat külge suurematele aladele nagu otsaesine ja põsed, ning väiksemat serva näiteks silmade ümber.
  5. Lõpeta massaaž paar minutit pärast alustamist. Gua sha ei tohiks olla valus, seega lõpeta, kui tunned ebamugavust.

Gua sha näomassaaž on suurepärane viis lõõgastuda ja samal ajal parandada naha välimust. Kuigi tulemused võivad varieeruda, on paljud inimesed leidnud, et regulaarne gua sha kasutamine aitab parandada nende naha tervist ja elujõudu. Oluline on meeles pidada, et nagu kõigi nahahoolduspraktikate puhul, võib ka gua sha tulemused ilmneda aja jooksul. Ole kannatlik ja naudi protsessi!

Tegelikult sobib gua sha kivi nii näo-, kaela- kui dekoltee piirkonna massaažiks. Kasuta seda vastavalt enesetundele kas iga päev, üle päeva või harvem, aga kindlasti võiksid selle massaaži enda näohooldusrutiini vähemalt ühel päeval nädalas lisada. Loo enda jaoks sobiv rutiin, kus ühendad näiteks näokreemi hommikuse või õhtuse pealekandmise mõneminutilise gua sha massaažiga.


Miks Kasutada Gua Sha Kivi?

Gua sha kivi kasutamise eelised ulatuvad kaugemale lihtsast lõõgastusest. See võib aidata parandada naha elastsust, vähendada turset ja tumedaid silmaaluseid, samuti soodustada lõõgastumist ja stressi leevendamist. Mõned uurimused on näidanud, et regulaarne gua sha kasutamine võib isegi aidata vähendada näo kortse.
Kui näiteks hommikul on nägu või silmaalused paistes, pane gua sha kivi mõneks ajaks külmkappi ning jheda kiviga masseerides alaneb ka paistetus.

Gua sha näomassaaž on loomulik ja õrn viis naha eest hoolitsemiseks. Gua sha kivi kasutamine võib tunduda alguses hirmutav, kuid kui oled selle põhitõed omandanud, on see suurepärane lisand sinu ilurutiinile. Kui otsid looduslikku ning kodust viisi naha heaolu parandamiseks, võib gua sha olla just see, mida vajad.

Nagu iga uue nahahoolduspraktika puhul, võiksid enne gua sha kasutamist nõu pidada dermatoloogiga, eriti kui sul esineb nahaprobleeme. Loodame, et see juhend aitab sul alustada oma gua sha teekonda ja avastada selle iidse praktika eelised oma naha jaoks.

 

gua sha kivi jadeiit
Gua sha kivi jadeiit 
gua sha kivi roosa kvarts
Gua sha kivi roosa kvarts

 

 

 

 

Leave a Reply