Ära lase tampoonidel mürgitada oma keha ja loodust!

posted in: Blogi | 0

Üha rohkem naisi on hakanud süvenema oma intiimhügieeni toodete koostisosade nimekirja ning avastanud õudusega, et suur osa supermarketites müüdavatest hügieenisidemetest ja tampoonidest on pressitud viskoosvatist* ning sidemed ja tampoonid on kaetud plastikkihiga (polüpropüleeni või polüetüleeniga*), mõned sidemed sisaldavad isegi imavaid plastgraanuleid. Ning tampoonide ja sidemete läbinisti “puhas” ja valge välimus on saadud klooriga pleegitamise teel.

 

 

Lisaks tervislikkuse faktorile, soovivad üha rohkem inimesi muuta oma ökoloogilist jalajälge väiksemaks. Alates esimesest menstruatsioontsüklist kuni menopausini kasutab naine umbes 10 000 tampooni ja/või sidet. Et kogu seda hügieenitarvetest tekkivat prügi vähendada, on hakatud otsima alternatiivseid võimalusi. Üheks võimaluseks on menstruaalanum, see koonusekujuline meditsiinilisest plastist või silikoonist valmistatud anum kogub menstruaalvere endasse ning mahutab ca 25 ml vedelikku (tavaline tampoon või hügieeniside suudab seda teha umbes poole vähem). Menstruaalanum on korduvkasutatav ning kestab hea hooldamise korral kuni 10 aastat ning seda võib kasutada järjest 8-12 tundi, mille järel tuleb anum tühjendada, et seda uuesti kasutada.

 

MIKS EELISTADA MENSTRUAALANUMAT?

·      See on tervislik – menstruaalanumad on valmistatud meditsiinilisest silikoonist või plastist, millest ei leki toksilisi aineid ega pudene puuvillakiude;
·      menstruaalanum ei ima endasse kehavedelikke ning ei tekita tupekuivust;
·      toksilise šoki sündroomi risk on madalam kui tampoonide kasutamisel;
·      seda saab kasutada ööpäevaringselt;
·      see on keskkonnasõbralik;
·      see on rahakoti sõbralik.

 

KUIDAS KASUTADA MENSTRUAALANUMAT?

Kellel meistoleks olnud esimesed menstruaaltsüklid lihtsad ja mugavad?! Tampoonide ja sidemetega tutvumine võttis aega ja harjumist, tuli ette lekkimisi ja valearvestusi, aga ajaga saime kõik meistriteks. Menstruaalanumaga on sama lugu – esimesed korrad on pigem harjumatud ja võib esineda lekkimist, kui anum ei ole korrektselt paigaldatud. Seetõttu soovitataksegi alustada kasutamist menstruaaltsükli teises pooles, kui voolus on juba väiksem ning esimestel kordadel tasuks kasutada ka hügieenisidet kui peaks lekkimisi tekkima.

Selleks, et menstruaalanum ei lekiks, peab see liibuma tihedalt vastu tupeseinasid ning tekitama vaakumi. Menstruaalanum tuleb esmalt kokku voltida ning sisestada tuppe. Kui anum on piisavalt sügaval ja see lahti lasta, siis avaneb anum ise. Pärast avanemist, tasub anumat keerata, et see oleks kindlalt paigas ja ei laseks lekkida.

Menstruaalanuma eemaldamiseks tuleks seda taaskord sõrmedega väheke kokku vajutada, et vaakum annaks järele ning siis keerates välja võtta.

Kui menstruaalanum on korrektselt paigutatud, siis ei tunne sa seda oma kehas. Sa võid muretult teha sporti, käia ujumas ja kasutada seda öösiti.

 

 

KUIDAS HOOLDADA MENSTRUAALANUMAT?

Menstruaalanuma hooldamisel tuleb silmas pidada elementaarseid hügieeninõudeid. Enne paigaldamist ja pärast välja võtmist tuleb alati pesta käed. Samuti tuleb pärast menstruaalanuma tühjendamist seda vee all loputada. Kui aga puudub selline võimalus, siis tasub kaasa võtta pudeliga vet või puhastada anum tualettpaberiga. Korra kuus tuleks menstruaalanumat desinfitseerida, selleks tuleb anumat vees keeta 5-10 minutit.

 

Sinu Looduskosmeetika e-poest leiab Natu’ menstruaalanumaid kahes erinevas suuruses. Suurus 1 sobib alla 30-aastastele naistele, kes ei ole läbi teinud vaginaalset sünnitust ja suurus 2 sobib üle 30-aastastele naistele ja kõigile naistele, kes on läbi teinud vaginaalse sünnituse.Natu’ menstruaalanumad on valmistatud rangelt kontrollitud meditsiinilisest hüpoallergeenilisest toidukraadiga plaatinasilikoonist.

 

Ning kõik, kes siiski soovivad kasutada hügieenisidemeid ja tampoone, soovitame kasutada Natracare tooteid. Sest need on bioloogiliselt lagunevad ja komposteeruvad, ilma lõhnaaineteta ja sünteetiliste lisanditeta, ilma kloorita pleegitatud ning kaetud ökopuuvillase kihiga. Tutvu Natracare toodetega SIIN.

 

 

___________________________________________________________________________________________________

 

*Viskoosimass on toodetud erinevate keemiliste protsesside tulemusena. See mass omakorda on valmistatud tööstusliku puidu jääkidest, mis on saadud mööblitööstusest. Ei ole selge, kust täpselt puit pärineb. See võib pärineda nii pöögist, kuuse- ja männipuust, eukalüptist ja teistest puuliikidest.

*Propropüleen ja polüetüleen on saadud naftast ja need lagunevad looduses sadu aastaid. Nafta teekond on pikkade vahemaade taha üle maailma. Transport kaevandustest tarbijateni toimub meritsi naftatankerite poolt või enamasti üle maa läbivate torujohtmete kaudu. Iga aasta toimuvad sellega seoses tulekahjud või tankeriõnnetused, kus randade ja merereostus on korvamatu.

 

 

Kasutatud materjale:

Looduspere: http://www.looduspere.ee/blogi/menstruaalanumatest/

Pinterest

Leave a Reply