Näohoolduse esimene samm: puhastamine

posted in: Blogi | 0

 

Näohoolduse üks alustalasid on puhastamine, see aitab muuta naha säravaks ja klaariks ning ennetada ummistunud pooride teket. Samuti tuleb jälgida, et kasutaksid näohoolduses just Sinu nahatüübile sobivaid tooteid. Aitame Sul välja selgitada, millised hooldusvahendid sobivad Sinu nahale ning jagame nippe, kuidas oma naha eest parimat hoolt kanda.

 

PUHASTA NÄONAHKA HOMMIKUTI JA ÕHTUTI

 

Nahka tuleks puhastada kaks korda päevas – hommikuti, et eemaldada nahalt öö jooksul kogunenud rasu ja higi ning õhtuti, et eemaldada meik, saasteained ja ebapuhtuse. Naha tihedam puhastamine võib aga hoopis näonahale kahjustavalt mõjuda. Naha kõige pealmine kiht koosneb surnud naharakkudest, mis pakuvad kaitset naha alumises kihis olevatele elusatele ja tervetele rakkudele. Kui nägu liiga tihti pesta, siis eemaldame pidevalt surnud naharakud ja jätame oma näonaha kaitseta. Kui Sa aga soovid päeva jooksul nahka korduvalt värskendada, siis kasuta selleks näotoonikut. Tooniku kasutamine on lihtne viis taastada puhta naha tunde, ilma naha kaitsekihti eemaldamata.

 

NÄOPUHASTUSTOOTED

 

Näopuhastuse rituaali juurde peaksid kindlasti kuuluma puhastuspiim, näopesugeel või näopesuvaht, näiteks Clochee värskendav puhastusvaht.

 

Pärast näopuhastamist tuleb kindlasti kasutada näotoonikut või –vett. Näo puhastamiseks valitud põhitoode eemaldab meigi, higi ja päeva jooksul kogunenud mustuse ning näovesi eemaldab puhastustoote jäägid, taastab naha pH ja toniseerib. Väga oluline on jälgida, et näovesi ei sisaldaks alkoholi. Näiteks soovitame kasutada Weleda värskendav näovesi.

 

Igapäevaste puhastusrituaalide juurde tasub aeg-ajalt lisada ka näokoorimine. Rasuse naha puhul võiks näonaha koorimissagedus olla 1-2 korda nädalas, normaalse ja kombineeritud naha puhul korra nädalas ning kuiva ja kergesti ärrituva naha puhul korra kahe nädala jooksul. Näokoorijaks soovitame kasutada UpCircle näokoorija kohvi ja lilleõite seguga.

 

MILLISED PUHASTUSTOOTED SOBIVAD SINU NAHALE?

 

Kui Sul on kuiv ja kergesti ärrituv näonahk või sa kasutad tugevat jumestuskreemi, vali suurema õli sisaldusega näopiim. Näiteks tundlikule nahale mõeldud Weleda Mandli rahustav puhastuspiim.

Kui Sul on normaalne ja kombineeritud nahatüüp ning sa kasutad kergemat jumestuskreemi, vali suurema vee sisaldusega näopuhastuspiim.

Kasuta värskendavaid näopesugeele, -vahtusid või kolm-ühes tooteid kui sul on rasune või kombineeritud nahatüüp ning sa asud soojas kliimas (nt puhkusereisi ajal).

Puhastuse lõpetamiseks vali oma nahatüübile sobiv näovesi. Jälgi, et näovesi või –toonik oleks alkoholivaba.

 

Kui Sa ei ole oma nahtüübis kindel, siis küsi kindlasti nõu kosmeetikult. Nahatüübile mittevastavate toodete valik võib naha kuivaks ja tundlikuks muuta.

 

KUIDAS PUHASTUSTOOTEID KASUTADA?

 

Puhastuspiimasid, näopesugeele ja -vahtusid kasutatakse sama meetodiga – kanna piisav kogus toodet peopesale ja masseeri kogu näo ulatuses. Loputa toode hoolikalt leige veega. Pärast puhastusprotsessi kanna vatipadjale näotoonikut ja käi veelkord kogu nägu üle. Näopiimasid ja –emulsioone võib enamjaolt kasutada ka silmameigi eemaldamiseks, näogeelid ja –vahud selleks ei sobi.

 

Pärast naha puhastamist ja toniseerimist, on nahk valmis niisutamiseks. Tänu naha puhtusele imenduvad hooldustoodete koostisosad paremini ning nende mõju on kordades tugevam. Naha hooldustoodetest ja soovitustest räägime aga juba meie järgmises postituses.

 

Jälgi kindlasti igal hommikul ja õhtul puhastusrituaale ning kui kasutad nahale sobivaid tooteid, märkad peagi kuidas nahk muutub kauniks ja säravaks.

 

Leave a Reply