Naha koorimine – miks, millal ja kuidas?

posted in: Blogi | 0

Naha koorimine on lihtne viis, kuidas oma nahk värskusest särama panna. Sageli, eriti pärast külma perioodi, muutub nahk kuivaks, karedaks ja tuhmiks ning kevadine päike rõhutab elutut jumet näol. Koorimisega aitad ergutada naha uuenemisprotsessi, vabaneda surnud naharakkudest, sinna kogunenud rasust ja mustusest. Kehakoorimine võib rutiinse tegevuse olla tüütu, kuid tegelikult on see oluline protseduur, mille iga naine võiks lisada oma regulaarsete ilurituaalide hulka. 

Nahk uueneb iseeenesest ligikaudu 28-päevaste tsüklite vältel, kuid see protsess aeglustub järk-järgult vananedes ja ka valede nahahooldusharjumuste korral. Märgates, et jume on tavapärasest tuhmim, nahk tundub ebatasane ning katsudes veidi kare ning elutu, siis tasub meenutada, millal viimati seda koorimisega turgutasid.

Miks on regulaarne naha koorimine nii oluline?

Kui tavaliselt ollakse harjunud koorima näopiirkonda, siis tegelikult vajab koorimist terve keha. Eriti veel seetõttu, kuna inimese kehalt eemalduvad surnud naharakud kiiremini kui näonahalt.

Surnud naharakke eemaldamata ummistuvad poorid, niiskus ei pääse naha sügavamatesse kihtidesse ning moodustuvad karedad nahakihid. Samuti aitab kehakoorimine nahka ette valmistada ka mitmeteks iluprotseduurideks ning leevendada päikesepõletusest tingitud kahjustusi.

Naha koorimine aitab eelkõige vabaneda elututest naharakkudest, seejuures ringjate liigutustega naha kerge masseerimine koorimisel elavdab vere- ja lümfiringet nahas ja selle aluskoes, mis omakorda parandab naha toitainetega varustamist, silendab ja pehmendab seda.

Koorimise toime nahale:

  • kirgastab jumet, annab sära ja värskust
  • aitab aeglustada kortsude teket ja silub neid
  • eemaldab surnud naharakud
  • vähendab näonaha ketendust
  • kiirendab naha uuenemist
  • muudab naha pehmeks ja siledaks
  • ühtlustab nahatooni ja vähendab pigmendilaike
  • tõhustab ilu- ja hooldustoodete imendumist ja toimet

Pärast koorimist on tunne, et nahk elab ja hingab ning kõik järgnevad hooldustooted on kiirema ja tõhusama mõjuga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       JOIK jõhvika-mustsõstra näomask            Madara Exfoliating Oil-To-Milk näokoorija
Sobib elutule ja tuhmile nahale                                  Sobib õrnale nahale

Tutvu kõikide meie näokoorijatega SIIN

 

Kuidas kehakoorijat kasutada?

Mugavaim viis on kasutada kehakoorijaid vannis või duši all. Soovitatav on nahk eelnevalt niisutada, et ta oleks pehmem ja ei tekiks ärritusi. Kasuta käsi keha koorijaga katmisel ja tee masseerides ringjaid liigutusi, ajaliselt ca 2-4 minutit. Kui oled soovitud osa kehast üle teinud, loputa koorija leige veega maha. Vahetult pärast koorimist on nahk eriti vastuvõtlik niisutavate ja turgutavate hoolduste jaoks – kanna näole niisutav mask.

Kui tihti peaks nahka koorima?

Reeglina tohib normaalset nahka koorida korra nädalas – rasusemat näonahka ja rasusemaid piirkondasid kombineeritud nahatüübi puhul võib julgelt koorida isegi paaril korral nädalas. Ettevaatlik peab olema kuiva naha koorimisel – kuiva nahka tohib koorida vaid korra 14 päeva jooksul kuna naha pinnal on niiskust ja rasu vähe.

 

Erinevad koorijad – millist valida?

Koorija valik sõltub eelkõige nahatüübist. Tundlikuma ja kuperoosse naha korral tasub eelistada ensüümidega pehmetoimelisi koorijaid, et vältida õrna naha ärritamist mehaaniliste osakestega nahka hõõrudes. Kõikidele teistele nahatüüpidele st kuivale, normaalsele, kombineeritud ja rasusele, sobivad ideaalselt nii ensüümidega kui ka koorivate terakestega koorijad. Nägu koorides kasutada kindlasti õrnemaid koorijaid.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              Magrada lavendli kehakoorija                                  V.O.H Kooriv kohvi seep 
Sobib tugevaleja probleemsele nahale                                 Sobib rasusele nahale

Tutvu kõikide meie kehakoorijatega SIIN

Leave a Reply