Miks eelistada tükkšampoone?

posted in: Blogi | 0

Tükkšampoonid ja -palsamid on aina enam populaarsust koguvad looduskosmeetika tooted. Kui veel mõned aastad tagasi oli nende valik väike ning kättesaadavus kesine, siis nüüd on erinevaid tootjaid ja tooteid nii Eestist kui kaugemalt. Toome välja peamised põhjused, miks eelistada tükkšampoone ja -palsameid:

1.       Need on pakendivabad

See on tegelikult üks peamisi põhjuseid miks vahetada välja oma vedelad šampoonid ja palsamid. Nullkulu elustiil on aina enam järgijaid koguv. Maailmas tekib igapäevaselt tonnide viisi prügi ja nende seas on suur hulk plastpudeleid ning -pakendeid. Hinnanguliselt ostetakse iga päev umbes miljon plastpudelit ja kui meil on võimalik seda hulka natukenegi vähendada kasutades pakendivabu tooteid ning vältida ühekordseid plastanumaid siis on see juba suur samm. Tahked šampoonid ja palsamid on tavaliselt pakitud kas metallkarpi, mida saab taaskasutada, ümbertöödeldud paberisse või biolagunevasse pakendisse.

2.       Nad on väga kontsentreeritud

Kuna tükkšampoonid ja palsamid on kontsentreeritud ja ei sisalda vett nagu vedelad juuksehooldusvahendid, siis jagub neid kauemaks ja aitavad seetõttu ka raha säästa. Kui vaadata vedela šampooni koostist siis tavaliselt on seal esimeseks koostisosaks vesi, mis tähendab, et seda sisaldub seal kõige rohkem. Seetõttu kulubki vedelat šampooni nii palju ja tihti kipume seda ka üle doseerima. Tahke šampooni pikemas säilivuses mängib olulist rolli ka toodete õige hooldus. Peale kasutamist tuleks toode kindlasti õhu kätte kuivama panna mitte veeloiku ligunema jätta. Selleks sobib suurepäraselt näiteks spetsiaalne luffast seebialus.

3.       Väga mugavad reisimisel

Nagu juba öeldud, ei sisalda tahked šampoonid ning palsamid vett, mis tähendab seda, et neid ei pea käsipagasiga reisides panema eraldi vedelike kotti või väiksemasse pakendisse ümber valama. Samuti on nad kerged ja võtavad kohvris vähe ruumi ega tekita lekkeid. Lisaks aitab see vältida hotellis olevaid pisikestes plastpudelites šampoonide kasutamist, mis tekitaks ainult ebavajalikku lisaprügi.

4.       Ruumisäästjad

Olles oluliselt väiksemad kui plastikpudelites vedelad šampoonid, siis aitavad nad ideaalselt kaasa ruumi säästmisele. Nii ei teki probleeme ruumi puudusega ei vannitoa kapis, dušinurga riiulitel ega ka näiteks telkima või matkama minnes seljakotis.

5.       On väiksema süsiniku jalajäljega

Kuna nad ei sisalda vett ja on selle tõttu oluliselt kergemad siis on nende transportimisel ka süsiniku jalajälg palju väiksem. Ligikaudu 10-15 veoauto koormat vedelat šampooni oleks vaja transportida võrreldes 1 veoauto koorma tükkšampooniga, et saavutada sama pesukordade arv.

Kuidas kasutada tükkšampoone ja palsameid?
Valesti kasutamist ei pea kindlasti kartma! Tükkšampooni kasutamine on imelihtne – niisuta ja masseeri juukseid ning peanahka põhjalikult sooja veega, hõõru šampoon õrnalt juustele kuni need kergelt vahutavad.
Pese juuksejuured nagu tavaliselt, juukseotsad ei vaja eraldi pesemist, sest igal pesemise korral voolab šampoonivahune vesi niikuinii juukseotsteni ja puhastab need. Loputage hoolikalt juuksed pigem jahedama veega.

Pane tähele, et looduslikud šampoonid ei vahuta nagu tavapärased jaekaubanduses müüdavad šampoonid, millesse on lisatud igasuguseid ebavajalikke ning tihti ka nahale, organismile ja keskkonnale ohtlikke lisaaineid.

NB! Jälgi, et šampoon ei jääks peale pesu veeloiku, soovitavalt kuivata šampoonitükk spetsiaalsel luffast alusel. Sellisel viisil kestab tahke šampoon tunduvalt kauem.

Meie Looduskosmeetika poes on lai valik tahkeid šampoone ja palsameid, mille hulgast leiab tooteid nii Eestist kui välismaalt. Vaata ise järele: https://sinulooduskosmeetika.ee/tooted/juustele/juustepesu/tahked-sampoonid-ja-palsamid/ 

Leave a Reply