Looduslik päikesekaitse ehk ohutu ja tervislik päevitus

posted in: Blogi | 0

Päikesekaitset on kahte liiki – looduslik päikesekaitse ehk mineraalsed päikesekaitsevahendid, mis sisaldavad titaandioksiidi ja tsinkoksiidi Need moodustavad nahale kaitsekihi, millelt nii UVA kui ka UVB kiired tagasi peegeldavad.
Looduslik päikesekaitse ei imendu läbi naha ning on selletõttu ka ohutu meie tervisele. Kuna kaitsekiht on nahapinnal, siis võivad looduslikud päikesekaitsevahendid jätta nahale heledama kihi. Hoolimata naha pinnale jäänud kreemi kihist, ei ummista ega ärrita mineraalsed päikesekaitsevahendid nahka.

Näiteks leiad meie tootevalikust nullkulu elustiili pooldava brändi Amazinc!, mille kõigil toodetel on mineraalne päikesekaitse. Lisaks puhtale ja ohutule koostisele on kõik selle brändi tooted ka plastivabad ning vegan. Vali endale sobiv looduslik päikesekaitse kas SPF30 või SPF50.
Cocosolis brändi päikesetooted on puhta ja loodusliku koostisega. Vali endale sobiv päikesekreem, sädelusega kuivõli või päevitus- ning kehaõli.
Signe Seebid brändilt on meie tootevalikus erinevad kehaõlid, millel on looduslikud päikesekaitsefaktori omadused.

Kõik Sinu Looduskosmeetika ootevalikus olevad looduslikud päikesekaitsevahendid leiad SIIT.


Vastupidiselt looduslikule päikesekaitsele on keemilised blokaatorid
valmistatud sünteetilistest kemikaalidest, mis on ohtlikud meie tervisele ja keskkonnale. Need ained imenduvad kergelt läbi naha ning absorbeerivad UV-kiiri (peamiselt UVB-kiiri).

Sinu Looduskosmeetika tootevalikus on mitmed looduslikud päikesekaitsevahendid, mis on ohutud meie nahale ja organismile, lisaks hoiavad ka meie keskkonda. Kuidas saavutada tervislik päevitus – vastuseks on mineraalne päikesekaitse!

Armastatud looduslikud õlid, mis sisaldavad päikesekaitsefaktorit

Looduslikult on SPF (päikesekaitsefaktori) omadused on olemas paljudel naturaalsetel õlidel ja võidel. Siiski tasub meeles pidada, et looduslikud õlid kaitsevad enamasti vaid UVB-kiirte (päikesepõletuse sümptomite) eest. Vaid vaarikaseemneõli pakub kaitset nii UVA- kui UVB-kiirte vastu. Armastatumad päikesekaitseõlid:

VAARIKASEEMNEÕLI (Signe Seebid vaarikaseemneõli) – kõigist looduslikest õlidest sisaldab kõige kõrgemat päikesekaitsefaktorit SPF 30 – 45

PORGANDIÕLI (Signe Seebid porgandiõli, Bon Merité porgandiõli) – SPF 25

AVOKAADOÕLI (Signe Seebid avokaadoõli) – SPF 10

KOOKOSÕLI (Jovely Külmpressitud kookosõli) – SPF 8

OLIIVÕLI – SPF 8

SHEAVÕI  – SPF 6

KANEPISEEMNEÕLI (Signe Seebid kanepiseemneõli) – SPF 6

MANDLIÕLI (Signe Seebid magusa mandli õli) – SPF 5

JOJOBAÕLI (Signe Seebid Jojobaõli) – SPF 4

Meie e-poes on eraldi kategooria, kuhu oleme kokku kogunud mitmesugused looduslikud päikesekaitsevahendid.

 

Keemiliste päikesekaitsevahendite kahjulikkus

  • Tava- ehk keemiline päikesekaitse ei blokeeri päikesekiirgust nagu mineraalsed vahendid, vaid imavad kahjulikud kiired endasse.
  • Sünteetilise koostisega päikesekaitsevahend imendub nahka ning võib selle tulemusel tekitada nahaärritusi ja allergiaid.
  • Paljud keemilised ained, mida kasutatakse päikesekaitsefaktorites, võivad toimida kui östrogeen, mõjutades sedasi inimese hormonaalsüsteemi. Eriline seos on leitud östrogeenidele sarnaselt mõjuvate kemikaalide ja rinnavähi vahel.
  • Mitmetes päikesekaitsetoodetes sisalduvad kemikaalid võivad ka vastupidiselt vähitekke riski vähendamisele seda hoopis suurendada, kuna sünteetilised kemikaalid põhjustavad vabade radikaalide teket organismis.

Keemilised blokaatorid:

Keemilised blokaatorid on ained, mis naha sisse imendunult absorbeerivad UV-kiirgust. Suures osas on tegu sünteetiliste kemikaalidega, mis imenduvad hästi ja seetõttu võivad need ka vereringesse jõuda ja organismi tasakaalu mõjutada. Kui valid endale ja enda pereliikmetele päikesekaitsevahendit, siis püüa kindlasti vältida:

  • PABA (4-aminobensoehape – 4-aminobenzoic acid, PABA) ja selle derivaadid (padimaat O – padimate O);
  • Tsinnamaadid (2-etüülheksüül-4-metoksütsinnamaat – octyl methoxycinnamate; oktokrüleen – octocrylene). Ultraviolettvalguse kokkupuutel tekivad hapnikuradikaalid, mis võivad naharakke kahjustada ja põhjustada mutatsioone. Antud koostisaine imendub nahka kergesti ja võib koguneda organismis.
  • Antralinaadid (mentüülantranilaat – menthyl anthranilate)
  • Bensoonid (oksübensoon – oxybenzone, BENZOPHENONE-3; dioksübensoon – dioxybenzone, BENZOPHENONE-8; sulisobensoon – sulisobenzone, BENZOPHENONE-4, avobensoon – avobenzone, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, müüginimi mõnikord ka Parsol 1789, Eusolex 9020, Escalol 517). Bensoonid aitavad teistel koostisainetel kiiremini läbi naha imenduda ning tekitab UV-kiirte käes keemilise reaktsiooni. Kui oksübensoon imendub nahka, võib see põhjustada ekseemitaolist allergilist reaktsiooni. Mõjutab hormonaalset taset.
  • Salitsülaadid (2-etüülheksüülsalitsülaat – Octyl salicylate). Võivad põhjustada nahal allergilisi reaktsioone.
  • Kampri derivaadid (Benzoate-4, Mexoryl SX – Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, müüginimi mõnikord ka Ecamsule);
  • Bensotriasoolid (Tinosorb).

 

 

Kuidas saada tervislik jume ning päevitus?

Tervisliku päevituse jaoks tuleb kindlasti valida mineraalsete filtritega kaitsekreem, mis pakub kaitse nii UVA kui ka UVB kiirte vastu.
Võid segada kreemi mõne loodusliku õliga, näiteks kookos- või vaarikaseemneõliga. Sedasi muutub päikesekreemi pealekandmine lihtsamaks ning õliga segatult ei jää nahale valget kreemi kihti. Pea meeles kanda kreemi nahale mitu korda päevas, eriti pärast ujumist.

Tervislikku päevitust on võimalik saavutada ka kasutades looduslikke isepruunistavaid tooteid. Tavatoodetest leiab suures hulgas säilitusaineid ja keemilisi koostisosi, mis ärritavad nahka, kopse ja hormoone.
Looduslikud isepruunistavad õlid ja kreemid ei sisalda sünteetilisi värv- ega lõhnaineid, petrokemikaale, geneetiliselt modifitseeritud koostisosi ega mikroplasti. Ehk need on ohutud nii meie organismile kui ümbritsevale loodusele.

Looduslikes toodetes on dihüdroksüatsetoon (DHA) ja erütruloos, mida saadakse glütseriini ja pärmiekstrakti fermenteerimise teel. DHA toimib reageerides aminohapetega naha pealmises kihis (surnud naharakkudega naha sarvkihis) ning see tekitabki pruunistusefekti ning peamine – see on nahasõbralik!

Kõik Sinu Looduskosmeetika valikus olevad looduslikud isepruunistavad tooted leiad SIIT!

 

Päevituse kinnitamine ning jume pikendamine

Peale päevitamist või isepruunistava toote kasutamist kanna nahale porgandiõli, näiteks Bon Merité jumet parandav porgandiõli. Porgandiõli sisaldab beetakaroteeni, mis pikendab ja ühtlustab päevitust. Bon Merité porgandiõli retsept sisaldab ka rikkalikult taimset puhast E-vitamiini, mis paneb enne ja pärast päikesevanni efektiivselt tööle naha loomulikud kaitsemehhanismid. Piparmündiõlil on nahka rahustav ja jahutav toime.

Pärast päikese käes viibimist on oluline oma nahka niisutada, selleks sobivad väga hästi ka sheavõi (Jovely Naturaalne sheapähkli kehavõie), kookosõli ning aaloed sisaldavad tooted, näiteks HOIA orgaaniline aaloegeel.

 

Leave a Reply