Kuidas saavutada tervislik päevitus?

posted in: Blogi | 0

Päikesekaitset on kahte liiki – looduslikud ehk füüsikalised (mineraalsed) päikesekaitsevahendid, mis sisaldavad titaandioksiidi ja tsinkoksiidi. Need moodustavad nahale kaitsekihi, millelt nii UVA kui ka UVB kiired tagasi peegeldavad. Mineraalne kaitse ei imendu läbi naha ning on selletõttu ka ohutu meie tervisele. Kuna kaitsekiht on nahapinnal, siis võivadki looduslikud päikesekaitsevahendid jätta nahale heledama kihi. Hoolimata naha pinnale jäänud kreemi kihist, ei ummista ega ärrita mineraalsed päikesekaitsevahendid nahka.

Keemilised blokaatorid on valmistatud sünteetilistest kemikaalidest, mis on ohtlikud meie tervisele ja keskkonnale. Need ained imenduvad kergelt läbi naha ning absorbeerivad UV-kiiri (peamiselt UVB-kiiri).

Sinu Looduskosmeetika tootevalikust leiab ECO Cosmetics mineraalsed päikesekaitsekreemid, mis on 100% looduslikud ning omavad ECOCERT ökosertifikaati, sealhulgas ka erineva tugevusastmega päikesekaitsekreeme nii täiskasvanutele kui ka beebidele. Cattier päikesekaitse tooted on niisamuti mineraalse filtriga ning on ohutud ka kõige pisematele. Cattier päikesekaitsespreid ei jäta nahale valget kihti. We Love the Planet päikesekaitsepulgad sobivad väga tundliku nahaga inimestele ja allergikutele. Lõhnatu päikesekaitsepulk on biolagunev ja ei mõjuta mereelu.

 

 

 

Keemiliste päikesekaitsevahendite kahjulikkus:

 • Tava- ehk keemiline päikesekaitse ei blokeeri päikesekiirgust nagu mineraalsed vahendid, vaid imavad kahjulikud kiired endasse.
 • Sünteetilise koostisega päikesekaitsevahend imendub nahka ning võib selle tulemusel tekitada nahaärritusi ja allergiaid.
 • Paljud keemilised ained, mida kasutatakse päikesekaitsefaktorites, võivad toimida kui östrogeen, mõjutades sedasi inimese hormonaalsüsteemi. Eriline seos on leitud östrogeenidele sarnaselt mõjuvate kemikaalide ja rinnavähi vahel.
 • Mitmetes päikesekaitsetoodetes sisalduvad kemikaalid võivad ka vastupidiselt vähitekke riski vähendamisele seda hoopis suurendada, kuna sünteetilised kemikaalid põhjustavad vabade radikaalide teket organismis.

 

Keemilised blokaatorid:

Keemilised blokaatorid on ained, mis naha sisse imendunult absorbeerivad UV-kiirgust. Suures osas on tegu sünteetiliste kemikaalidega, mis imenduvad hästi ja seetõttu võivad need ka vereringesse jõuda ja organismi tasakaalu mõjutada.

 • PABA (4-aminobensoehape – 4-aminobenzoic acid, PABA) ja selle derivaadid (padimaat O – padimate O);
 • Tsinnamaadid (2-etüülheksüül-4-metoksütsinnamaat – octyl methoxycinnamate; oktokrüleen – octocrylene). Ultraviolettvalguse kokkupuutel tekivad hapnikuradikaalid, mis võivad naharakke kahjustada ja põhjustada mutatsioone. Antud koostisaine imendub nahka kergesti ja võib koguneda organismis.
 • Antralinaadid (mentüülantranilaat – menthyl anthranilate)
 • Bensoonid (oksübensoon – oxybenzone, BENZOPHENONE-3; dioksübensoon – dioxybenzone, BENZOPHENONE-8; sulisobensoon – sulisobenzone, BENZOPHENONE-4, avobensoon – avobenzone, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, müüginimi mõnikord ka Parsol 1789, Eusolex 9020, Escalol 517). Bensoonid aitavad teistel koostisainetel kiiremini läbi naha imenduda ning tekitab UV-kiirte käes keemilise reaktsiooni. Kui oksübensoon imendub nahka, võib see põhjustada ekseemitaolist allergilist reaktsiooni. Mõjutab hormonaalset taset.
 • Salitsülaadid (2-etüülheksüülsalitsülaat – Octyl salicylate). Võivad põhjustada nahal allergilisi reaktsioone.
 • Kampri derivaadid (Benzoate-4, Mexoryl SX – Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, müüginimi mõnikord ka Ecamsule);
 • Bensotriasoolid (Tinosorb).

 

Looduslikud õlid, mis sisaldavad päikesekaitsefaktorit

Looduslikult on SPF (päikesekaitsefaktori) omadused on olemas ka paljudel naturaalsetel õlidel ja võidel. Siiski tasub meeles pidada, et looduslikud õlid kaitsevad enamasti vaid UVB-kiirte (päikesepõletuse sümptomite) eest. Vaid vaarikaseemneõli pakub kaitset nii UVA- kui UVB-kiirte vastu.

 

LUUV Porgandi kuivõli

 

VAARIKASEEMNEÕLI (Signe Seebid vaarikaseemneõli) – kõigist looduslikest õlidest sisaldab kõige kõrgemat päikesekaitsefaktorit SPF 30 – 45

PORGANDIÕLI (Signe Seebid porgandiõli, Magrada porgandiõli ja LUUV porgandikuivõli) – SPF 25

AVOKAADOÕLI (Signe Seebid avokaadoõli) – SPF 10

KOOKOSÕLI (Jovely Külmpressitud kookosõli) – SPF 8

OLIIVÕLI – SPF 8

SHEAVÕI (Jovely Naturaalne sheapähkli kehavõie) – SPF 6

KANEPISEEMNEÕLI – SPF 6

MANDLIÕLI – SPF 5

JOJOBAÕLI (Signe Seebid Jojobaõli) – SPF 4

 

 

 

Kuidas tervislikult päevituda?

 

Tervisliku päevituse jaoks tuleb kindlasti valida mineraalsete filtritega kaitsekreem, mis pakub kaitse nii UVA kui ka UVB kiirte vastu. Lahjenda kreemi loodusliku õliga, näiteks kookos- või vaarikaseemneõliga. Sedasi muutub päikesekreemi pealekandmine lihtsamaks ning õliga segatult ei jää nahale valget kreemi kihti. Pea meeles kanda kreemi nahale mitu korda päevas, eriti pärast ujumist.

Tervislikku päevitust on võimalik saavutada ka kasutades looduslikke isepruunistavaid tooteid. Tavatoodetest leiab suures hulgas säilitusaineid ja keemilisi koostisosi, mis ärritavad nahka, kopse ja hormoone. Looduslikud isepruunistavad õlid ja kreemid ei sisalda sünteetilisi värv- ega lõhnaineid, petrokemikaale, geneetiliselt modifitseeritud koostisosi ja mikroplasti.

Looduslikes toodetes on dihüdroksüatsetoon (DHA) ja erütruloos, mida saadakse glütseriini ja pärmiekstrakti fermenteerimise teel. DHA toimib reageerides aminohapetega naha pealmises kihis (surnud naharakkudega naha sarvkihis) ning see tekitabki pruunistusefekti ning peamine – see on nahasõbralik!

Vaata kõiki Sinu Looduskosmeetika isepruunistavaid tooteid SIIT!

 

Pure Papayacare salv

 

Päevituse kinnitamine

 

Peale päevitamist või isepruunistava toote kasutamist kanna nahale porgandiõli, näiteks LUUV porgandi kuivõli. Porgandiõli sisaldab beetakaroteeni, mis pikendab ja ühtlustab päevitust. Päikesepõletuse leevendamiseks soovitame kasutada Pure Papayacare salvi.

 

Pärast päikese käes viibimist on oluline oma nahka niisutada, selleks sobivad väga hästi ka sheavõi (Jovely Naturaalne sheapähkli kehavõie), kookosõli ning aloe.

 

Leave a Reply