Kuidas hooldada lapse nahka talvel?

posted in: Blogi | 0

 

Väikelaste nahk on viis korda õhem kui täiskasvanutel, mis tähendab, et see absorbeerib aineid kiiremini ja reageerib tundlikult väliskeskkonnale. Nahk on veel arenemisjärgus, mistõttu vajab see kaitset. Väikelaste tundlik nahk vajab erilist hoolt just talvisel perioodil, kui jäine õhk õues ning keskküttest ja radiaatoritest tingitud kuiv õhk toas, muudavad lapse naha äärmiselt kuivaks ja ketendavaks.

 

EELISTA LOODUSLIKKE JA ÕRNA KOOSTISEGA TOOTEID

Kuna väikelaste nahk on eriliselt õrn, siis soovitame kasutada vaid tooteid, mille koostisained on spetsiaalselt kohandatud nende vajadustele ning mis ei sisalda sünteetilisi lisandeid, mineraalõlisid või muid nafta jääkprodukte.

 

Talvisel perioodil on väga oluline jälgida, et lapse nahk ei muutuks liiga kuivaks. Liigne kuivus võib muuta naha karedaks, sügelevaks ja isegi põletikuliseks. On väga oluline jälgida, et toas oleks piisav õhuniiskuse tase. Teadaolevalt peaks normaalne ja tervislik õhuniiskus eluruumides jääma ligikaudu vahemikku 20-50%. Ent köetud hooned ning külm talv koos kuiva välisõhuga viib mõistliku õhuniiskuse sageli tasakaalust välja. Õhuniiskuse nominaalse taseme säilitamiseks soovitame kasutada õhuniisutajat või panna lapse tuppa ööseks niiske rätik radiaatorile kuivama. Samuti on oluline jälgida, et laps joob päevas piisavalt vett.

 

Talvel õues viibides soovitame kasutatada ilmastikukaitsekreeme, mis toidavad ja kaitsevad lapse õrna näonahka külma ja tuule eest ning tekitavad sellele kaitsekihi. Weleda Saialille tuule- ja külmakaitsekreem on veevaba ja kaitseb tundlikku näonahka külma, tuule ja karmide ilmastikutingimuste eest. Täiuslik kreem tihti väljas viibivale aktiivsele perele. Puhas mesilasvaha ja nahasõbralik lanoliin moodustavad loomuliku kaitsekihi, lastes sama ajal nahal hingata. Väärtuslik mandliõli hooldab ning muudab kuiva ja kahjustatud naha märgatavalt ühtlasemaks. Saialilletõmmis kreemis rahustab nahka.

 

Igapäevaseks kuiva naha hoolduseks soovitame Weleda Saialillekreemi lastele, mis hooldab ja kaitseb tundlikku nahka loomulikul viisil. Lastekreem sobib kasutamiseks nii näole kui ka kehale ning nii väikelastele kui ka tundliku nahaga täiskasvanutele.

 

Oluline on jälgida, et lapse pesemisvahendid ei kuivataks nahka. Soovitame kasutada Weleda Saialille šampooni ja dušikreemi, mis puhastab, hooldab ja kaitseb nahka kuivamise eest. Mahe šampoon ja dušikreem sisaldab taimseid pesuaineid, mis on eriti õrnad ja nahasõbralikud ning ei kipita silma sattudes. Taaskord ideaalne vahend ka väga tundliku peanahaga täiskasvanutele.

 

ATOOPILINE DERMATIIT

Atoopiline dermatiit ehk nahapõletik on põletikuline nahahaigus, mille peamine tunnus on sügelus. Atoopilise dermatiidi korral on häiritud naha loomuliku kaitsekihi moodustumine ning iseloomulik on kuiv ja kare nahk. Haiguse ägenemisel lisanduvad põletikulised, punetavad ja ketendavad või märguvad laigud.

 

Dermatiidi ägenemist võivad põhjustada mitmesugused nahale sattuvad füüsikalised ja keemilised ärritajad: karedad riided (villane, sünteetiline), lõhnavad pesupulbrid, kuum vesi, kareda rätikuga hõõrumine naha kuivatamisel ning liiga külm või palav ilm.

 

Atoopilise dermatiidi puhul on oluline meeles pidada, et duši all, vannis ja basseinis on soovitatav viibida vaid lühikest aega. Naha kuivatamiseks kasutage pehmet rätikut ning tupsutage nahka õrnalt. Võimalusel tuleks vältida higistamist, kuna higi ärritab dermatiiti ning pigem tuleks magada jahedas toas, kuna jahedus vähendab sügelustunnet.

 

Atoopilist dermatiiti ei osata veel välja ravida, kuid haigust on võimalik igapäevase nahahooldusega kontrolli all hoida. Juhul kui beebi nahal esineb atoopilist dermatiiti, ekseemi või allergiaid siis sobib nahahoolduseks väga hästi lõhnaainete vaba Weleda Valge kassinaerise hooldussari – Valge kassinaerise näokreem, ihupiim ja mähkmepiirkonna kreem.

 

Detsembris on Weleda talvise nahahoolduse tooted 15% soodsamalt. Selleks kasuta kassas sooduskoodi TALV15. Kõik pakkumisse kuuluvad tooted leiad SIIT.

 

Kasutatud materjalid:

  1. https://www.weleda.ee
  2. https://www.kliinikum.ee/patsiendiinfo-andmebaas/atoopiline-dermatiit-ehk-nahapoletik/

Leave a Reply