Iluankeet: Piret Järvis

posted in: Blogi | 0

Foto: Egert Milder

 

Alati särav ja armas Piret on inspireeriv inimene, keda ilmselt tutvustama ei pea. Hetkel pikka suvepuhkust nautiv “Terevisiooni” saatejuht täitis meie Looduskosmeetika Iluankeedi ja valis välja enda lemmiktooted Sinu Looduskosmeetika e-poest.

 

Vanus: 34

Tähtkuju: Veevalaja

Suhtestaatus: Abielus

Hommikune ilurituaal: Dušš

Õhtune ilurituaal: Dušš

Lemmik ilutoode: Uni. Mulle väga meeldib magada ja tore, et uni ka ilu juurde annab!

Kui tihti ostad kosmeetikat: Ostan kosmeetikat pigem harva, sest ega ma tavaelus end liiga palju ei meigi. Kasutan puudrit, ripsmetušši ja põsepuna, aga need kõik kestavad võrdlemisi kaua, seega liiga tihti iluoste tegema ei pea.

Kolm kõige mõnusamat asja elus? Abikaasa, pere, Eesti suvi.

Mida praegu loed? Just lõpetasin väga silmiavava ja lootustsisendava raamatu – Hans Roslingu „Factfulness”. Selles raamatus on välja toodud 10 põhjust, miks meil on meie maailmast kujunenud hulga süngem ja pessimistlikum pilt kui asi tegelikult väärt on. Näiteks on popp arvata, et absoluutne vaesus maailmas üha kasvab või et maailmas eksisteerib meeletu ebavõrdsus nö arenenud lääne ja muu maailma vahel. Või et naissoost inimeste haridustase ja -võimalused on oluliselt halvemad kui nendel, kes sündinud meestena. Ükski neist uskumustest ei vasta aga tõele. Hulga põnevate faktide najal näitab Rosling, kuidas tegelikult pole elu planeedil maa olnud kunagi nii rahulik, võrdne ja lootusrikas kui on ta hetkel. Ta ütleb tabavalt, et asjad võivad küll olla kehvasti, aga see ei tähenda, et nad ei võiks samal ajal muudkui paremaks muutuda.

Parim film, mida oled viimasel ajal näinud? Sattusin hiljuti vaatama paari vanemat filmi Dustin Hoffmanniga peaosas ja mõlemat soovitan väga – nii 1967. aasta „The Graduate” kui 88. aasta „Rain Man”, kus teist peaosa mängib Tom Cruise. Mul on eriline nõrkus esteetiliselt ilusate filmide vastu ja „The Graduate” oli seda just eriti, oma 60ndate aastate stiilipuhtuses.

Parim nõuanne, mis sulle antud on? Ole heatahtlik ja ära lakka uskumast, et küll kõik läheb lõpuks hästi!

 

Foto: Egert Milder

 

Millal oled kõige õnnelikum? Koos oma parima sõbra ja lemmikinimesega ehk oma abikaasaga ükskõik kus või kuidas.

Parim mälestus suvest? Esimese asjana meenuvad seoses suvega erinevad lõhnad. Nagu näiteks metsmaasikate oma, mis on tõesti suvele ainuomane. Ja see hetk, kui tuul, mis su peale puhub on mõnus ja soe – parim!

Kui saaksid enda 15-aastale mina anda ühe soovituse, siis mis see oleks? Ära pabista, sa oled mõistlik ja heatahtlik tüdruk ja oskad teha oma elus otsuseid, mis toovad sulle palju rõõmu. Aga kindlasti hoolitse oma tervise eest, sest see on tõesti üks inimese kallimaid varasid. Usu endasse ja kui sina oled hea maailma vastu, siis on maailm hea ka sinuga!

Mida sa kardad? Näiteks kõrgust ja sügavat vett kardan ka. Selliseid väga klassikalisi asju.

Mis on olnud sinu põnevaim reisisihtkoht? Ehkki seal on külm ja külmale eelistaks alati pigem sooja, siis Island on mulle ikkagi väga meeldinud. Just seetõttu, et sealne loodus on nii maaväline ja teistsugune kui kuskil mujal maailmas, niiet seal on tõesti lõputult põnev ringi uudistada. Alates sealsetest liustikujärvedest ja lõputust sammalmaastikust kuni kuumava maapinna ja geisriteni välja.

Meeldejäävaim toiduelamus? Neid on olnud päris mitu. Väga ägeda elamuse sain Filipiinidel kalaturul, kust sai osta otse merest püütud ande ja need siis kohe turu kõrval asuvasse restorani valmistada viia. Väga huvitavaid maitseid sai proovida ka Seouli tänavatoiduturul, kus pakuti näiteks punases kastmes vürtsikaid riisikooke ehk „tteokbokkisid”, mis nägid välja nagu verised sõrmed ja algselt polnud need just kõige isuäratavamad asjad, aga maitseelamusena tasus kindlasti katsetada. Koreas proovisin esimest korda ka kimchit, mis on imemaitsev. Ja Fääri saartel sain esimest korda maitsta sellist kala nagu merikurat, mis kõrvitsakastmes valmistatuna viis lihtsalt keele alla!

Mis sinu elus hetkel põnevat toimub? Hetkel olen lõpetamas oma pikka, peaaegu poolteist kuud kestnud suvepuhkust ja valmistun vaikselt ennast taas töölainele viima. Ehk et selline rahulik kulgemine toimub praegu.

 

Foto: Egert Milder

 

Pireti väljavalitud tooted:
  1. Kokose vegan-deodorant Greibiga – Kokose naturaalne deodorant on juba aastaid mu lemmik olnud, sest see teeb tõesti oma tööd uskumatult tõhusalt. Minu silmis pole sellele vastast.
  2. Nurme roosi näovesi – Mulle meeldib pärast nöo pesemist kasutada toonikut, aga tavatoonikutes on tavaliselt ka alkohol sees, mis kuivatab nahka. Seega on alkoholita ja võimalikult looduslik näovesi kõige parem variant, mis olla saab ja Nurme roosi näovesi klapib mu soovidega seega imehästi.
  3. Nurme sügavniisutav šea kehavõie
  4. Lavera isepruunistav kreem näole – Isepruunistavaid tooteid ma varem väga kasutanud pole, aga loodan saada uue ja põneva kogemuse neid looduslikke variante proovides.
  5. LUUV isepruunistav kuivõli hele 

Leave a Reply